Сьогодні тим, хто обмежує себе рамками, складно досягти висот у житті. Це стосується і дітей. Тому багато батьків намагаються знайти підхід чи вправи, які допоможуть розвинути креативність у дитини. З таким мисленням дитині значно простіше розуміти навколишній світ. Вона не буде обмежена шаблонними рішеннями конкретної проблеми, зможе швидко реагувати на зміни та розвивати самостійність.
Креативні діти краще та швидше засвоюють нову інформацію. Розвиток такого мислення є особливо актуальним, якщо ви плануєте віддати дитину на спеціалізовані курси навчання, наприклад, до Академії Покоління IT для дітей та підлітків. Вони не просто запам'ятовуватимуть факти та алгоритми, а зможуть самостійно їх аналізувати, робити висновки та через короткий час застосовувати отримані знання на практиці.
7 способів як розвивати креативність у дітей
Насамперед важливо зрозуміти, що починати треба з малого і намагатися допомогти дитині самостійно. Не існує універсального курсу, який гарантовано покращить креативне мислення вже за кілька занять. Спершу потрібно створити відповідні умови для дитини, підготувати її до нестандартного мислення, викликати до цього інтерес та бажання.
Способи стимулювати креативність у дітей:
- Створити творче середовище. У малюка має бути своє місце, де він зможе малювати, займатися рукоділлям чи іншим видом творчості. Виділити куточок у дитячій кімнаті — чудове рішення для цієї мети. Тільки не забудьте його обладнати. Нехай у дитини буде вибір із тих же банальних олівців, фарб чи пластиліну. Так ви зможете швидше зрозуміти, що саме найцікавіше вашому малюку.
- Не нав'язувати власні бажання. Багато батьків мають своє бачення про майбутнє дитини, що є їхньою помилкою. Випадки, коли бажання дітей та дорослих збігаються вкрай рідкісні. Дайте малюкові свободу вибору, запропонуйте випробувати сили у різних напрямках. Чим частіше ви прислухатиметеся і заохочуватимете бажання дитини, тим швидше вона виявить себе, набереться впевненості і захоче займатися улюбленою справою далі.
- Не зосереджувати увагу на помилках. Цінність працьовитості та цілеспрямованість пізнається лише на практиці. Важливо донести дітям, що помилки і невдачі — частина їхнього життєвого шляху. Нехай малюк усвідомлює, що не варто боятися виходити за звичні рамки і мислити нестандартно, якщо з першого разу він не досяг бажаного результату.
- Допомагати мислити ширше. Якщо малюк виявляє особливий інтерес до конкретного напряму творчості, але не розуміє, що йому робити далі, просто обговоріть це. Дізнайтеся про його бажання, з'ясуйте причину, чому він зупинився на цьому етапі. Глибше поміркуйте разом з ним на цю тему і спробуйте знайти нові рішення. Все це допоможе мислити ширше та нестандартно.
- Розвивати фантазію. Нерідко трапляється так, що діти кидають той чи інший рід занять через те, що їм набридає одноманітність. У такі моменти важливо показати, що є безмежні варіанти, і все залежить лише від уяви. Є багато способів, які допомагають розвивати фантазію, наприклад читання книг, настільні ігри або спеціальні курси дизайну для дітей від Академії Покоління IT.
- Привчати любові до подорожей. Дитина повинна розуміти, що існує безліч різних культур, у кожній з яких є свої традиції та особливості. Спільні подорожі допоможуть розширити кругозір малюка, що надалі позитивно вплине на творче мислення.
- Ставити конкретні приклади. Кожна дитина має свій кумир, а нерідко це самі батьки. Демонстрація власного креативного мислення або людини, яка дитині дуже подобається — чудовий спосіб як розвивати креативність у дитини. Коли діти бачать, що нестандартний підхід до конкретної проблеми пропонує зовсім інше, легше і просте рішення, вони відкладають це в пам'яті. І наступного разу спробують відштовхуватися саме від цього методу, що надалі суттєво розширить їхнє креативне мислення.
Як прискорити розвиток креативу у дітей?
Найкращий варіант — коли домашня практика комбінується із професійними творчими заняттями. Не зайвим буде віддати дитину до творчого гуртка, який їй буде справді цікавий. Якщо заняття не будуть приносити жодної користі, їх можна замінити на інші.
У зв'язку з тим, що багато дітей цікавляться цифровими технологіями, є безліч спеціалізованих курсів, спрямованих на розвиток творчості та креативного мислення. Наприклад, програма навчання Kodu Game Lab https://it-generation.com.ua/navchalni-programi/codu-gamelab/ від Академії IT покоління. Заняття сконцентровані на створенні різних 3D об'єктів — від трави та цілого ландшафту до тварин і літаючих об'єктів. Подібні курси представлені у широкій різноманітності. Тому буде не складно підібрати оптимальні заняття, відштовхуючись від конкретних інтересів дитини.
Ваш комментарий будет первым